Bodrum Belediyesi

Haberler

18.03.2019

ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 104. YILI

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yılı ve Çanakkale Şehitlerini Anma Günü kapsamında Bodrum’da da bir dizi programlar düzenlendi.

 

Sabah saatlerinde Bodrum Belediye Meydanı’nda bulunan Atatürk Heykeli önünde resmi tören düzenlendi. Çelenk sunum törenine Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Taner Uslu, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Tolga Yamalı, Garnizon Komutanı Albay İzzet Adagideli, İlçe Emniyet Müdürü Cüneyt Yörükoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Ömer Faruk Karaşahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin,Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi üyeleri, şehit aileleri, STK temsilcileri, siyasi partiler, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

 

Askerler tarafından tören atışı, Atatürk Heykeli’ne çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından tören Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi Başkanı Hasan Külcü’nün günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla son buldu.

 

Kutlama ve anma programı daha sonra Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’nde devam etti. Herodot Kültür Merkezi’nde Vedat Türkmen Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı gösteri salonu dolduranlara duygusal anlar yaşattı.

 

Vedat Türkmen Ortaokulu ve Bodrum Özel Marmara Ortaokulu’nun ortaklaşa hazırladıkları programa Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Taner Uslu, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Tolga Yamalı, Garnizon Komutanı Albay İzzet Adagideli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, STK ve siyasi parti temsilcileri, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda açılış konuşmasını Bodrum Özel Marmara Ortaokulu Müdürü Hatice Orman yaptı. Hatice Orman’ın ardından kürsüye gelen Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Çanakkale Zaferi'nin tarihi şanla ve şerefle dolu, çok önemli bir zafer olduğunu belirterek, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve saygıyla andıklarını söyledi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerin hediyeleri Bodrum protokolü tarafından verildi.

 

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yılı ve Çanakkale Şehitlerini Anma Günü programı Vedat Türkmen Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı oratoryo gösterisi ile son buldu. Çanakkale Zaferi’nin kazanılmasını anlatan gösteri salonu dolduranlara duygusal anlar yaşattı ve gösteriyi izleyenler gözyaşlarına hakim olamadılar.

 

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, oratoryo gösterisini başarıyla sahneye koyan öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik etti.