Bodrum Belediyesi

Haberler

30.10.2023

BELEDİYENİN İNTERNET HİZMETİ YAYGINLAŞTIRILIYORBodrum Belediyesi tarafından vatandaşlara kesintisiz, kotasız, ücretsiz “Bodrum_Belnet_Free” internet hizmeti veriliyor

Bodrum Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından ilçedeki vatandaşların bilgiye daha hızlı ve kolay erişimi sağlamak amacıyla ücretsiz internet hizmeti ağı genişletiliyor.

Acil durumlarda iletişimi kolaylaştırmak, turizme katkı sağlamak ve sosyal etkileşimi artırmak amacıyla yapılan çalışmalarda kamusal ortak kullanım alanlarında ücretsiz, 100 Mbps hızında ve simetrik internet hizmeti vatandaşlara sunuldu.

 “Bodrum_Belnet_Free” isimli kablosuz ağ hizmeti ilk etapta şehir merkezini kapsayacak şekilde uygulanmıştı. Yapılan çalışmalarla  “BODRUM_BELNET_Free” isimli kesintisiz, kotasız, ücretsiz 300 Mbps hızında internet hizmeti, Bodrum şehir merkezi ve çevresi, Bitez Sahil Hattı, Ortakent-Yahşi Sahil Hattı, Turgutreis Meydan ve Park Alanı, Yalıkavak Sahil Hattı ve Meydanı, Bodrum Pazar Yeri ve çevresi, Bardakçı Değirmenler Mevkii, BB Nurol Kültür Merkezi, BB Herodot Kültür Merkezi ve Gümbet Kafe bölgelerinde de ücretsiz olarak hizmet  verilmeye başlandı.

İhtiyacı olan vatandaşlar belirtilen bölgelerde, “Bodrum_Belnet_Free” isimli kablosuz ağ bağlantısından ücretsiz olarak yararlanabilir.

Çalışmanın ilçe genelinde yaygınlaştırılması planlanıyor.

 

Paylaş: