Bodrum Belediyesi

Başkanın Mesajı

Paylaş:
19.12.2023

ŞİMDİ ZAMAN, “RENKLİ VE MUTLU” BODRUM ZAMANI..Doğum yerim olmasından hayatım boyunca gurur duyduğum güzel Bodrum’un güzel insanları ve Bodrum dışında yaşayan Bodrum sevdalıları..


Hepinize merhaba.


Uzaylı istilası dışında, her türlü felaketin yaşandığı, doğal ve ekonomik felaketlerin eksik olmadığı bir döneme denk gelen 5 yıllık görev süremde bana göre en büyük başarım, sabretmek oldu.


Önceki dönem yönetiminin Muğla Büyükşehir Belediyesi ile yaşadığı uyumsuzluk ve tartışmalar yüzünden başta altyapı sorunlarımız olmak üzere, hiçbiri çözülmeyen hayati sorunlarımızın çözüme kavuşması için; bu konularda yasal yetkili olan Büyükşehir Belediyemizin Başkanı ile ilk günden itibaren kurduğum uyum, saygı ve sabır esasına dayanan ilişki sayesinde bugün, 50 yıllık sorunumuz olan kanalizasyon altyapısı %90 oranında çözülmüş durumda.


Yasa gereği, hiçbir aşamasına müdahil olamadığımız altyapı çalışmalarında yaşanılan gecikmeler nedeniyle bana ve belediyemize yöneltilen her türlü eleştiriyi saygı ile karşılayarak, üstlenerek, asıl sorumlu kurumlarla kavga etmeden, dünyanın ve ülkemizin en zor 5 yılında, hayati öneme sahip olan altyapı yatırımlarının yine başka bir bahara kalmamasını sağladık. 


Bu hayati kazanımın dışında, vatandaşlarımızın yıllardır özlemini çektiği anaokullarından kapalı pazaryerlerine, çocuk parklarından belediye kafelerine, futbol sahalarından yelken sporu tesislerine kadar çok sayıda kalıcı değeri, Bodrum’a kazandırdık. 


Web sitemizin “İcraatlar” bölümünden tamamına ulaşabileceğiniz bu değerlerin çok daha fazlası ise şu anda planlama aşamasında.. 


Şimdi zaman, 5 yıl önce hayalini kurduğumuz fakat gerek ülkemizin, gerekse dünyanın en zor 5 yılına denk gelen dönemimizdeki doğal ve ekonomik afetlerle  uğraşmaktan gerçekleştiremediğimiz Bodrum hayallerimizi, gerçekleştirme zamanı..


Şimdi zaman, “önceliği rant değil, renkli ve mutlu hayat” olan bir Bodrum için inançla, kararlılıkla, gece gündüz çalışma zamanı. 


Bodrum’da hayatın yeniden “renkli ve mutlu” olabilmesi için öncelikle; 


Hayatın en değerli varlıkları olan kadınların kendilerini yalnız hissetmedikleri, mutlu yaşadıkları bir Bodrum.


Yarınlarımız olan çocuklarımıza, tıpkı bize yaşattığı gibi çocukluklarını yaşatacak olan bir Bodrum.


Baş tacımız olan yaşlılarımızın ve engelli bireylerimizin, sosyal hayat içinde rahatlıkla yer alabildikleri, çok mutlu yaşayabildikleri bir Bodrum.


Ve Sadece insanların değil, hayvanların da mutlu yaşadığı bir Bodrum.


Kanun tanımayanların, Bodrum’un değerlerine  saygı duymayanların, kim olursa olsun, istediğini yapamayacağı bir Bodrum.


Vazgeçilmezi turizm, standardı çağdaş hayat, olmazsa olmazı kültür ve sanat olan bir Bodrum.


Renklerini insanlarından alan, renkli insanların doğal yaşam alanı olarak tanınan bir Bodrum.


Hayata değer katan, varlıklarıyla büyük farklar yaratan insanlara kapılarını ve imkanlarını sonuna kadar açan bir Bodrum.


Tarımına, tohumuna, üreticisine sahip çıkan, saygı duyan, sofrasındaki lezzeti onlara borçlu olduğunu hiçbir zaman unutmayacak olan bir Bodrum.


Evet şimdi zaman, böyle bir Bodrum zamanı.


Dünyaya gözlerimizi açtığımız bu cenneti, gözleri ranttan başka hiçbir şeyi görmeyenlerden korumak ve yıllar önce olduğu gibi “renkli ve mutlu” bir hayata kavuşturmak için elimizi değil, gövdemizi taşın altına koymak, geride bıraktığımız 5 yılda olduğu gibi, var olduğumuz sürece vazgeçilmezimiz olacak. 


Sevgi ve saygılarımla..


Ahmet ARAS

Bodrum Belediye Başkanı