Bodrum Belediyesi

Başkanın Mesajı

Paylaş:
01.06.2020

Sevgili Bodrumlular,Önümüzdeki beş yıl içinde güzel kentimiz için yapacaklarımızı, henüz aday adaylığı dönemimizde projelendirmeye başlamıştık. Bugüne kadar hedeflerimizde herhangi bir sapma söz konusu olmadığı gibi, tecrübe ettiğimiz seçim döneminde önümüze yeni idealler ve ulaşılması gereken yeni hedefler de koyduk. Elbette nihai hedefimiz, Bodrum'u güzel ve aydınlık bir geleceğe taşımak. Bodrum'u gerçek anlamda bir turizm cenneti ve dünya kenti yaparak, tek geçim kaynağımız olan ve tüm diğer sektörleri de ayakta tutan turizmimizi geliştirmek, Bodrum sezonunu adım adım uzatarak bu kentin güzel insanlarının daha refah, daha huzurlu ve çok daha mutlu bireyler olarak yaşayabilmelerini sağlamak.

Bodrum'umuz için, Bodrum halkının yararına olacak her konuda uyum içinde olacağımız konusunda siz değerli halkımıza söz verdik. Hedefimizi ayrıştırmadan, kavga etmeden, barışçıl ve birleştirici bir biçimde Bodrum'un sürdürülebilir kalkınmasını sağlamak, bu kalkınmayı gelişmiş ticari ve ekonomik hayatın yanı sıra, kültürel değerlerimizle taçlandırma temeli üzerine kuracağız. Belediyeciliğin bir ekip işi olduğunu biliyoruz. Biz yapacağımız her hizmeti ekibimizle ve Bodrum halkıyla birlikte hayata geçireceğiz. Alacağımız her kararda, sizlerin de söz sahibi olmasını sağlayacağız. Gücünü sermayeden ya da belirli gruplardan değil, sadece halktan alan bir belediye olacağız.

Heyecanlıyız çünkü size verdiğimiz sözleri yerine getirebileceğimizi biliyoruz. Gerçek başarının bu makamlara seçilmek değil, makamları hakkı ve layıkıyla temsil etmek olduğunun bilincindeyiz. Çevre, doğa ve insan odaklı sosyal belediyecilik anlayışımızla, hiçbir koşulda kenti ve kentli haklarını yok sayamayacağımızın sözünü veriyoruz.  

Şimdi Bodrum Zamanı!

Ahmet ARAS

Bodrum Belediye Başkanı