Bodrum Belediyesi

Etkinlik Takvimi

Bodrum Acı Ot Festivali
Festival

Bodrum Acı Ot Festivali

09.03.2024

10:30 Bodrum Bandosu ile Kortej - Başlangıç Yeri Festival Ofisi Önü

11:00 Festival Açılış Seramonisi

12:00 Karya Çiçekleri Halk Oyunları Ekibi 7-9 Yaş

12:15 Bodrum Final Akademi Ortaokulu Halk Oyunları Ekibi

12:30 Davul Zurna Eşliğinde Ege Zeybeği

13:00 Mutfak Şefleri Zekeriya Yıldırım, Ayvaz Akbacak, Eyüp Kemal Sevinç ve Sunucu Pınar Seli ile Gemici Peksimeti ile Omlet Yapımı

13:45 Sagopa Dans Grubu ile Sirtaki ve Zeybekiko Show

14:00 Zeynep Atılgan Kültür Gezisi - Buluşma Yeri Yağhane Önü                                                                                                                                                   

Süleyman Yıldırım, Prof. Dr. Coşkun Usta, Dr. Semra Erol ve İş İnsanı Süreyya Çalışkan ile Gelecek Yüzyılın Besini Mantarlar üzerine Söyleşiler ve Şef Serhat Doğramacı ile Mantarlı Çay Yapımı

14:45 Yalıkavak Halk Eğitim Ekibi ile Yöresel Halk Oyunları, Muğla Zeybeği, Sepetçioğlu ve Çökertme Gösterisi

15:00 Mutfak Şefleri Zekeriya Yıldırım, Murat Ulucan, Koray Kibar, Hakan Süve ve Sunucu Eyüp Kemal Sevinç ile Kara Sübyeli Siyez Pilavı Yapımı Ve Sunumu

15:30 Karya Çiçekleri Halk Oyunları Ekibi ile Yöresel Danslar Atölyesi - Inspera Ortakent Kültür Merkezinde (Ücretsiz)

16:00 Ortakent Giyim Kursu Bodrum Halk Eğitim Defilesi

16:30 Chef Zekeriya Yıldırım Moderatörlüğünde Chef Hazer Amani ile Mutfak Performansı

17:00 Mustafa ve Reha Ergene ile Yöresel Müzik Şöleni

17:30 Bezm-i Can Ritim Grubu Gösterisi

17:45 Müsgebi Gençlik Halk Oyunları Gösterisi

19:30 Bora Gencer Konseri

21:30 Dj Yiğit Yapıcı


10.03.2024

11:00 Kadir Akay ve Ekibi ile Davul Zurna Show

11:30 Karya Çiçekleri Halk Oyunları Ekibi 7-9 Yaş

12:00 Chef Zekeriya Yıldırım Moderatörlüğünde Yemek Yarışması

12:30 Necdet Gürle ve Mehmet Karaöz (Tenekeci) ile Bodrum Havaları

13:00 Mutfak Şefleri Zekeriya Yıldırım, Ayvaz Akbacak, Serkan Aksoy, İbrahim Sarpkaya ve Sunucu Pınar Seli ile Isırgan Otu Çorbası ve Caykama Yapımı ve İkramı

13:45 Anka Dans Grubu ile Ege Dansları Gösterisi

14:00 Zeynep Atılgan Kültür Gezisi - Buluşma Yeri Yağhane Önü                                                                                                  

Zehra Denizaslanı ile Girit Mutfağı ve Otlar Üzerine Söyleşi

14:30 Fahir Üzümcü ile Yaş Maya Yapımı ve Dağıtımı ve Sunucu Ateş Bey ile Söyleşi

15:00 Mutfak Şefleri Zekeriya Yıldırım, Eyüp Kemal Sevinç, Hazer Armani ve Sunucu Pınar Seli ile Gambilya Fava Üzerinde Otlu ve Ekşili Balık Kavurması Yapımı

15:45 Bezm-i Can Ritim Grubu Gösterisi

16:00 Turgutreis Halk Eğitim Folklör Gösterisi

16:15 Sagopa Dans Grubu ile Sirtaki ve Zeybekiko Show

16:30 Nixie Band Sahne Gösterisi

16:45 Kadir Akay ve Ekibi ile Davul Zurna Show

17:00 Onur Gülen ve Orkesrası Konseri

17:30 Ödül Töreni