Bodrum Belediyesi

Duyurular

Bodrum Belediyesi

Bodrum Kitap GünleriDuyuru Tarihi:
09.01.2024
Bodrum Belediyesi ve Gümüşlük Akademisi Vakfı iş birliğiyle 27 Ocak ile 3 Şubat tarihleri arasında, Herodot Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan "Bodrum Kitap Günleri" için geri sayım başladı.
 
"Doğayı Okumak" temasıyla ekolojiye, insanın doğada yarattığı tahribata ve neden olduğu sonuçlara edebiyat ve sanat aracılığıyla dikkat çekilecek olan etkinlikte sergiler, paneller, tanınmış yazarlarla söyleşiler, imza günleri, konserler, belgesel ve tiyatral gösterimler, şiir dinletileri, atölyeler, kitapla Bodrum’u birleştiren çeşitli hediyeler ve kampanyalar gibi zengin içerikler yer alacak. 

Etkinlik özellikle gençler ve akademik çevreler için benzersiz bir fırsat sunacak ve kültürel bir buluşma noktası oluşturacak.

Kitap Günlerinde Bodrum’da Yaşayan Yazarlar İçin Stant

Etkinlik boyunca Bodrum’da yaşayan yazarların eserlerinin sergilenebileceği bir alan oluşturulacak.  Bu özel bölüm, Bodrum'un zengin edebi mirasını ve yazarların benzersiz eserlerini tanıtma fırsatı sunacak.

Etkinlik, ülke genelindeki çok sayıda yayınevinin katılımıyla geniş bir kapsama sahip olması sebebiyle Bodrum’da yaşayana yazarlara tahsis edilen stant alanı sınırlı olacak ancak en geniş ölçülere sahip stant tahsis edilecek. Söz konusu alan dönüşümlü ve ortak kullanılacak.

Stantta yer almak isteyen yazarların, 15 Ocak Pazartesi gününe kadar Bodrum Belediyesi Kültür AŞ ile iletişime geçmeleri gerekiyor. Bu tarihten sonra başvuru alınamayacak olup 0 (539) 331 78 80 numaralı telefondan detaylı bilgi alınabilir. 

Duyuru Dosyası
Program
Paylaş: