Bodrum Belediyesi

Duyurular

Bodrum Belediyesi

Bodrum Halk MeclisiDuyuru Tarihi:
24.08.2023
Halkın, kayıtsız şartsız sahibi olduğu Belediye Kurumu ile ilgili dileklerini, düşüncelerini ve şikayetlerini, muhataplarına doğrudan iletebilmesi amacıyla hazırlanan “Bodrum Halk Meclisi” oturumunun birincisi 29 Ağustos Salı günü başlıyor. Her ayın son haftası düzenli olarak gerçekleştirilecek olan “Bodrum Halk Meclisi” ne Belediye Başkanı Ahmet Aras başkanlık edecek.

Düzenlenecek her meclisin gündem maddeleri olacak ve bu maddelerin sağlıklı bir ortamda görüşülebilmesi, tartışılabilmesi için, gündem dışına çıkılmaması sağlanacak. İlk meclis gündemi ise kentimizdeki su sorunu, altyapı çalışmaları, yol yapım çalışmaları, kaçak yapılaşma ve inşaat yasakları, temizlik çalışmaları ile zabıta hizmetleri olarak belirlendi.  Bundan sonraki her Halk Meclisi Gündemi, Çağrı Merkezimize ulaştırılan görüş, dilek ve şikayetler ile basın mensuplarının önerileri doğrultusunda oluşturulacak. 

Halk Meclislerine, NÜFUS KAYDI BODRUM’DA OLAN her vatandaşımız katılabilecek. Halk Meclislerine giriş yapabilmesi için cep telefonlarında Bodrum Belediyesi’nin App uygulaması yüklü, “Bodrumluyum” sayfası aktif olmalıdır. Girişlerde, kimlik belgesi ve “Bodrumluyum” sayfasının kontrolü yapılacaktır.  

Çalışan vatandaşların katılımlarını sağlayabilmek amacıyla her Halk Meclisi, mesai saati sonrasında, saat 19.30’da başlayacak. Yarımadanın belirli merkezlerinden ulaşım, geliş ve dönüş olarak Bodrum Belediyesi tarafından konulacak servislerle sağlanacak. 

Her Halk Meclisine, Bodrum Belediye Başkanı ve gündemdeki konuların sorumlu müdürleri katılım sağlayacak. Gündem öncesinde Bodrum Belediye Başkanı tarafından ay içinde gerçekleştirilen hizmetler hakkında bilgi verilecek ve sonrasında söz, halkın olacak. 

Söz almak isteyen vatandaşlar, Halk Meclisi Gündeminde yer alan konularla ilgili sorularını soracaklar ve bu soruların cevabını, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’tan ve ilgili birimlerin sorumlu müdürlerinden alacaklar. 

Halk Meclislerinin düzenleneceği Herodot Kültür Merkezi’nin oturma düzeni kapasitesi 750 kişi olduğu için Halk Meclislerine katılım, 750 kişi ile sınırlı olacak. 

İlk oturumu, 29 Ağustos 2023 Salı günü saat 19.30’da Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan Bodrum Halk Meclisi, demokratik ve saygılı ortamı ile Bodrum’a çok yakışacak.

Halk Meclisi'ne katılmak isteyen vatandaşlar için servis saatleri şu şekildedir:

1. Turgutreis-Migros Önü

2. Gümüşlük-Belediye Ek Hizmet Binası Önü

3. Yalıkavak-Belediye Ek Hizmet Binası Önü

4. Gündoğan-Belediye Ek Hizmet Binası Önü

5. Merkez-Belediye Meydanı

6. Çiftlik-Dolmuş Garajı

7. Mumcular-Belediye Ek Hizmet Binası Önü

8. Akyarlar Muhtarlık Önü

(Araç hareket saati 18:30)


Paylaş: